Chcete znát tržní cenu Vaší nemovitosti?

Zpracuji Vám odhad nemovitosti zdarma

Co byste měli vědět….

 

Jak na stanovení správné tržní ceny vaší nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro prodej vaší nemovitosti, je logické, že budete požadovat nejvyšší možnou cenu. Nicméně platí zde určité pravidla, které Vás při nedodržení budou stát značnou část z možné prodejní částky. Jedná se především o stanovení správné tržní ceny nemovitosti na samém začátku prodeje.

 

Co bude následovat, pokud se vaše nemovitost přecení?

Pokud se nemovitost přecení, nebude o ni zájem a může se z ní stát tzv. “ležák”. Co to ve výsledku znamená pro vás a vaši nemovitost? Velká část kupujících sledují trh dlouhodobě, o vaši nemovitosti budou vědět a pokud uvidí, že se cena pravidelně snižuje, vyčkávají do poslední chvíle. To má za následek, že se cena nemovitosti dostane pod částku, za kterou mohla být prodána dříve. S tím i souvisí určité podezření kupujících, že je s nemovitostí něco špatně a proto začnou spekulovat. To může vést k dalšímu snížení ceny.

 

Jakých nejčastějších chyb byste se měli vyvarovat?

1) Srovnávání cen dle nabídek na inzertních portálech

Toto je cesta, kterou využívá většina prodávajících. Rozumím, že se potřebujete někde inspirovat kvůli stanovení ceny vaší nemovitosti, nicméně toto není nejlepší způsob. Většina cen nemovitostí na realitních portálech jsou vyšší než za kolik se skutečně prodají.

2) Co jsem do nemovitosti investoval, to požaduji zpět…

Pokud si spočítáte co jste do dané nemovitosti finančně vložili ( pořizovací hodnota, zhodnocení, náklady na stavební úpravy, úroky z hypotečního úvěru apod. ) a tuto částku nebo i více budete požadovat po kupujících, může to vyjít, zvláště pokud se ekonomice daří. Nelze se na to však spolehnout, dle mého průzkumu se takto prodá poměrově málo nemovitostí. U těch ostatních hrozí opět “ležákový efekt”.

3) Cenová mapa

Jedná se určitě o jednu z přesnějších variant, nicméně i zde je zapotřebí být obezřetný. Cenová mapa nemovitostí totiž stanovuje cenový průměr prodaných nemovitostí v dané oblasti. A to může být zrádné, protože nezohledňuje konkrétní specifika dané nemovitosti ( může to být například lokalita, orientace oken, dispoziční řešení, technický stav, dopravní spojení, výtah atd. Všechny tyto věci se podílejí na stanovení správné tržní ceny nemovitosti.

„Kvůli vyrovnání v rodině jsme potřebovali odhad ceny našeho domu ve Vinoři, Věra nám pomohla a dokonce byla přítomna při jednáních, aby vše vysvětlila. S příbuznými jsem se domluvil a dnes tam spokojeně žiji se svoji rodinkou 🙂 ”

Jan Urban, ocenění domu – Praha Vinoř

„Paní Krulichová je mladý, spolehlivý profesionál, který bude pracovat za vás. Je ochotná a senzitivní, dokáže spravedlivě vnímat požadavky obou stran. Jedna z jejích nejdůležitějších vlastnosí je důvěryhodnost a to je také jeden z důvodů, proč jsem si rozhodl, že vám ji doporučím v této době, kdy na důvěru slušní lidé často doplácejí.”

Jiří Auředník, odhad ceny domu a prodej – RD Hostivice u Prahy, pronájem RD Praha Kyje

„Paní Věra je aktivní a profesionální. Je velmi ochotná a vše vám dopodrobna vysvětlí. Při prodeji jsem pak neměl žádné obavy.”

Michal Veselý, tržní odhad bytu v Letňanech s následným prodejem 

„Chtěla bych poděkovat paní Krulichové, která nám pomohla s prodejem. Své práci rozumí a to se dnes u tak mladého člověka velice cení. Její přistup ke klientovi je milý a vstřícný. Takových lidí by mělo být více. Ještě jednou velké poděkování.”

Iveta Vokálková, tržní odhad ceny pozemku a prodej v Brázdimi u Prahy