1) Pantone Color Of The Year se stal Světle zelený odstín, má představovat osvěžení a revitalizaci, nejen interiéru, ale i života a duše.

4) „Faux“ materiály a to nejen při výběru umělé kožešiny, ale například i faux dřevěné stropní trámy, faux mramor a faux kožené sedačky.

7) Řemeslné výrobky, vysoká úroveň zpracování, foukané sklo a porcelán – návrat ke kořenům a opuštění od jednoduchého a levného designu.

2) Motýli, stále častěji objevující se v interiéru nejen dětských pokojíčků. Symbolizují radost, milost, optimismus. Zobrazená modrá tapeta od Christian Lacroix.

5) Textury jako jsou samet, mohér, umělé kožešiny navozující luxus při našem doteku.

8) Raw white, řemeslnou ruční výrobu můžeme cítit i v tomto směru. Sirové, křídově bílé s láskou k nedokonalostem, takové jsou vázy podtrhující organický vzhled.

3) Smíšené vzory, které byly poprvé představeny na New York fashion week 2016, se v tomto roce budou promítat do interiéru.

6) Navy je nová černá, ať už hledáte zvýraznění svého pokoje nebo refresh své kuchyňské linky. Dodá dramatičnost bez pocitu stísnění, jak to často bývá u černé barvy.

9) Spotřebiče a pokoje, které složíte. Přísloví „Méně je více“ si pro rok 2017 designéři vzali k srdci a vytvořili unikáty, jako skládací digestoř, ostrůvek nebo dokonce celou kuchyň, kterou složíte do krabice.