Terakota

Pro rok 2018 bude terakota něco jako smaragdově zelená pro rok 2017. Jedná se o odstín z bronzové rodiny s nádechem oranžové a červené. Výsledkem je bohatá zemitá barva, která vypadá krásně na hmatatelných materiálech, jako jsou textilie – zejména ložní prádlo – společně s keramikou a dlaždicemi pro statečné vypadá stejně působivě na architektonických prvcích v místnosti.

Maximalismus

Maximalismus znamená odklon od skandinávského minimalismu, který v posledních letech ovládal mnoho domácností. Je to vzdor minimalistické estetičnosti a dopřává každému se vyjádřit dle svého životního stylu. Pokud se tento trend uchytí, bude to určitě vzrušující podívaná.

Komfort

Kavárny, restaurace, společné a pracovní prostory které vypadají jako obývací pokoje. Hranice mezi prací a volným časem se stále více rozostřuje. Tento trend se odráží také v nábytku a povrchových úpravách, který předpovídá, že měkké, pro dotek příjemné látky jako samet budou v roce 2018 i nadále stále více oblíbené.

Černobílá

Zatímco maximalistické interiéry by se mohly dostat do hlavního proudu, na druhém konci stupnice jsou minimalisté a jejich láska pro uklidňující tónové interiéry, které vrství odstíny stejné barvy. Z pohledu spotřebitelů to vypadá jako tón v tónu, mnoho sebekontroly a disciplíny, kdy výsledky jsou velmi sofistikované.

Materiál s minulostí

Nábytek vyrobený výhradně z recyklovaných plastů a plechovek. Kožené alternativy vyrobené z listů ananasu a interiérové ​​dlaždice vyrobené z kukuřičných šupinek byly jen některé z sofistikovaných recyklovaných materiálů, které se objevily v roce 2017. Dochází k nárůstu materiálů, které byly navrženy s cílem. Jasně vidíme posun k přístupu v rámci designu, který se propojuje s  naším životním prostředím a společností. Vytvářejí  se tím pozoruhodné věci, aniž by kompromisovaly estetiku.